ČLENOVÉ KLUBU A KROUŽKU KENDŌ PŘI SVČ (Seznam je rolovací)

Poř.


Jméno

Cvičí od

Stupeň Kendō

Stupeň iaidō

Další

Nejvyšší dosažené úspěchy

ČESTNÍ ČLENOVÉ KLUBU

Vladimír Hotovec (www.hotovec.cz).

Muž, jemuž učaroval japonský meč, bojová umění a Japonsko.

Člověk, díky kterému dnes můžeme v České republice poznávat japonskou kulturu, a sebe, prostřednictvím cvičení s mečem.

Muž, který stál u zrodu české organizace sdružující zájemce o studium Kendō a iaidō a věnoval mnoho energie nejen jim, ale také dlouhé řadě lidí, kteří se věnují ostatním Budō, ať už jde o Aikidō, Jūdō, Karatedō apod.

Člověk, který praktikuje s japonským mečem již od svých 33 let a 9. října 2019 oslavil 33 let, kdy se vydal na svou "Cestu meče".

Jiří Vlasatý, hlavní instruktor klubu Tōbukan, je jeho žákem a při výuce svých žáků tak pokračuje v linii jeho učení. V učení, které nevede lidi pouze k naučení se technik s mečem, ale pochopení řady dalších souvislostí a přesahu Budō do běžného života.

Ken Kōka

Narodil se 29. 8. 1986 v Aira-shi v provincii Kagoshima a nyní žije v Yamaguchi, konkrétně ve městě Shimonoseki. V srpnu 2017 přiletěl do Ostravy pracovat do pobočky Shimano. Na podzim 2017 se přišel podívat na trénink a následující rok se již stal řádným členem klubu Tōbukan. Přestože necvičil Kendō více jak 16 let, zapojil se aktivně a byl téměř na každém tréninku. Jeho Kendō bylo vždy velice inspirativní a to nejen technicky, ale převážně nasazením a vytrvalostí. Brzy se dostal zpět do kondice a začal získávat úspěchy na národních turnajích. Probojoval až mezi nejlepší závodníky a startoval na Mistrovství ČR v Kendō v únoru 2019. Ze všeho nejraději však vzpomíná na vybojované 3. místo v turnaji týmů 19. 10. 2019 v Brně.

Ken Kōka pomohl našemu klubu nejen tím, že jej zviditelnil svými úspěchy, ale hlavně tím, jak zapadl do naší party. Dokázal vždy pobavit a díky tomu vládla na každém tréninku skvělá atmosféra. Věříme, že právě díky tomu jsme tak silní a stále rosteme.


Čestné členství jsme se Kenovi rozhodli udělit za jeho přínos klubu Tōbukan a Kendō v ČR obecně. Děkujeme a nezapomeneme!

ÚSPĚCHY KLUBU A JEHO ČLENŮ

2023Datum

Událost

Jméno

1. místo

2. místo

3. místo

Best Fighting Spirit


22. 4.

Miroslav Pazlar


2020Datum

Událost

Jméno

1. místo

2. místo

3. místo

Best Fighting Spirit

28. 6.

Vlasatý Jiří


x

28. 6.

Kim Huyngkun

x

28. 6.

Karlík Matěj

x

28. 6.

Skotnica Alexandr

x

28. 6.

Ulmanová Alena

x

28. 6.

Vedralová Anna

x

x

28. 6.

Lička Jiří

x

28. 6.

Matěj Stoklasa

x

1. 3.

tým Tōbukan

9. 2.

Hyungkun Kim

x

9. 2.

Ondřej Bolech

x

9. 2.

Lucie Czerná

x

x

2019Datum

Událost

Jméno

1. místo

2. místo

3. místo

Best Fighting Spirit

20. 10.

K. Kōka


x

19. 10.

D. Vavrla, K. Kōka, M. Pazlar

9. 6.

Matěj Karlík

11. 3.

Lucie Czerná

2018Datum

Událost

Jméno

1. místo

2. místo

3. místo

Best Fighting Spirit

21. 10.

Ken Kōka
30. 9.

Jiří Vlasatý, tým Seishinkan
10. 6.

Ken Kōka
27. 5.

Ken Kōka
ORGANIZAČNÍ TÝM KLUBU

Jméno

Ve funkci od

Činnost

Vlasatý Jiří

2017

předseda klubu, instruktor, správce médií klubu

Rosička Zdeněk

2021

tajemník klubu

Mgr., Pazlar Miroslav, Dis.

2021

hospodář klubu

CO PŘIVEDLO NAŠE ČLENY DO KLUBU A PROČ JE KENDŌ BAVÍ?

Miroslav Pazlar

Již dlouho jsem hledal bojový sport který by rozvíjel jak tělesnou tak i psychickou stránku osobnosti. Po dlouhém hledání jsem uviděl plakát o studiu Kendō a po hlubším pátrání co vlastně Kendō je jsem přišel na to, že Kendō toto splňuje.

Propojení fyzické i psychické připravenosti k boji, přiblížení japonské mentality a v neposlední i skvělý kolektiv lidí, kteří se podporují a nevzájem si pomáhají.


Vojtěch Vavřík

Chtěl jsem začít s nějakým bojovým uměním a spolužák který je již déle členem Tōbukanu mi nabídl ať vyzkouším Kendō.

V prvé řadě mne cvičení Kendō baví. Krom toho je zde velmi dobrý kolektiv a každý trénink, jakkoliv náročný, je zábava.


Anna Vedralová

Do klubu mě přivedl kamarád, který se jednou zmínil o tom, že jej navštěvuje, a já mu na to odpověděla, že jsem vždycky chtěla vyzkoušet nějaké bojové umění, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Ihned se nabídl, že mě může nahlásit mistrovi a na příští trénink bych už mohla přijít. Já to samozřejmě brala jako určitou formu hecu a souhlasila jsem. Po čase mi řekl, že se si do poslední chvíle myslel, že se z toho nějak vyvléknu, ale to bych přeci nebyla já, kdybych vycouvala z nějaké výzvy. XD No, a po prvním tréninku mě Kendō tak pohltilo, že už jsem tam zůstala. 

Ze začátku mě především přitahoval fakt, že se jedná o bojové umění, které není v České republice tolik rozšířené. Mnoho lidí o něm nikdy neslyšelo a přitom je nedílnou součástí japonského kulturního dědictví. To je věc, která mne nalákala ho vyzkoušet. Zaujalo mě svou jedinečností, velkým množstvím pravidel, ale také tím, že se nejedná pouze o cvičení, ale především o určitý druh duchovní cesty plné pokory a poznání, která je úzce spjata s jeho samurajskou minulostí. Také mě na něm velmi baví to, že se praktikuje s meči, kterými můžete soupeře v brnění plně zasáhnout. (A samozřejmě se můžete po náročném dni pořádně vyřvat! XDD) 


Jiří Lička

Pár let jsem dělal Aikidō, avšak klub byl po čase zrušen. Jelikož jsem už tenkrát v Aikidō velmi rád cvičil s bokkenem, tak jsem ke kendu neměl dalekou cestu. Vzpomněl jsem si z akce Ostracon na členy Tōbukanu, které jsem tam párkrát potkal, a začal jsem lustrovat internet. Po pár trénincích jsem se nakonec členem klubu s radostí stal taky.

Při cvičení člověk hodí problémy za hlavu a soustředí se plně na techniky a pracuje na svých chybách. Chyby jsou koneckonců svým způsobem taky důležité, chyby, které konstantně děláme, nám ukazují, že je stále na čem pracovat. Podvědomě tak člověk cítí potřebu se zlepšovat a posouvat dále. To se mi na cvičení Kendō líbí, ten neustálý podvědomý motivující pocit, že je kam se posunout. Dále je pak určitě důležitý i kolektiv a musím říct, že v klubu panuje opravdu přátelská atmosféra, která cvičení zpříjemňuje. Chtěl bych ještě dodat, že je určitě dobré ozkoušet si pár tréninků, osobně jsem měl po prvním tréninku docela smíšené pocity, avšak po druhém a následně třetím už jsem měl o svém členství jasno a Kendō jsem si zalíbil. Je důležité si zvyknout a dát Kendō šanci.


Lucie Czerná

Celoživotní zájem o budo a sport 😁

Myslím,že velmi formuje osobnost člověka, fyzicky i mentálně .Naučíte se BOJOVAT, a tím nemyslím dát někomu přes pusu 😁ale nevzdat se a nedat se i v osobním  životě, dozvíte se něco o jiné kulture,ale hlavně o sobě samém....A kromě toho Tōbukan je nejlepší klub bojového umění, který jsem kdy navštěvovala.


Alexandr Skotnica

Zvědavost a touha poznat něco nového.

Fyzické a psychické zdokonalení, japonská kultura a skvělí lidé.


Matěj Karlík

Dostal jsem se zde přes kamaráda, bojové umění s mečem znělo dobře a najednou už tu jsem 3 roky.

Nejvíce mám na Kendō rád to, že se můžu jednou týdně porádně vyřvat, zbytek týdne jsem pak mnohem uvolněnější. Zároveň se tu schází fajn parta lidí a je zábava i před a po tréninku.


Patrik Kula

anime->Tōbukan

je to boží! navíc ta aura Dōjō je super, je to něco jinčího, něco hrozně zajímavé, po každé se dovím něco nové <3


Matěj Stoklasa 

Kamarád 

Fyzická aktivita 


Alena Ulmanová

Kamarádi

Líbí se mi, že v Kendō nezáleží na pohlaví nebo síle a baví mně se v něm zlepšovat. Máme úžasného mistra, který nám to skvěle vysvětluje, a to mě motivuje pokračovat.