MINAZUKI, seminář Kendō

Náš klub pořádá každý červen celodenní akci, seminář, jehož náplní je cvičení Kendō.

Akce je přístupná všem lidem, kteří aktivně cvičí Kendō, bez rozdílu zkušeností či doby cvičení. Na své si tak přijdou úplní začátečníci i nejpokročilejší Kendisté.


Hlavním cílem semináře je cvičení Kendō, ale je třeba připomenout důležitost setkání s lidmi se stejným zájmem. Na podobné semináře se vždy sjedou lidé ze všech možných koutů celé České Republiky. Většina klubů bojových umění otevírá své dveře hostům z jiných klubů alespoň jednou ročně.  Pravidelné, uzavřené, tréninky dokáží svou standardní skladbou přerůst v návyk a setkání s jinými lidmi, styly a technikami dává možnost porovnat a zhodnotit své vlastní cvičení a zkušenosti. Po semináři bývá návrat na trénink výzvou ke zlepšení, případně zdokonalení toho, co výborně funguje. Každý by měl být stále maximálně otevřený přijímání informací, přestože je slyšel již mnohokrát. Na své úrovni vnímáme často totiž jen část toho, co je nám řečeno či ukázáno.


Na seminář proto zveme instruktory se zkušenostmi s vedením tréninků, kteří zajistí vysokou úroveň cvičení a také dobrý přístup ke každému, kdo se chce učit.


První ročník jsme uspořádali hned v prvním roce činnosti klubu, tedy v červnu roku 2018.

Seminář jsme pojmenovali Minazuki, což je tradiční japonský výraz pro měsíc červen, nebo jinak také "měsíc vody".

Minazuki 2022
Minazuki 2020
Minazuki 2019
Minazuki 2018

POŘÁDANÉ ROČNÍKY